Zahraniční puťáky a treky

Zahraniční puťáky a treky

V létě 2015 jsme s Michalem prošli napůl pěšky, napůl stopem pobřeží severní Normandie (Le Havre – Etretat – Fécamp – Dieppe – Rouen). Se stanem, ale bez karimatek, a to byla chyba... Křídové útesy, divoké příboje, křik racků, ale i rozkvetlé hortenzie a zajímavá setkání s místními, především v jejich vlastním autě.

O rok později jsme se v šestičlenné partě vydali na první pořádný trek, a to na rumunské pohoří Fagaraš. Sedm dní jsme zdolávali špičaté vrcholky, včetně nejvyšší rumunské hory Moldoveanu (2544), kochali se neuvěřitelnými výhledy, sem tam se i potýkali s jištěnými úseky a řetězy, poslouchali bečení ovcí a seznámili se s nejedním bačou. Na závěr jsme se stavili v Brašově.
V srpnu 2017 jsme ve čtyřech podnikli expedici do Norska. Strávili jsme šest dní ve vysokých horách národního parku Jotunheimen, v závějích sněhu jsme se prošlapali na nejvyšší skandinávský vrchol Galdhøpiggen (2469). Potom jsme se přesunuli prozkoumat krajinu fjordů (Loen, SkålaOlden, Florø), obešli jsme v naprosté samotě kolem dokola ostrov Hovden a na závěr si prohlídli Bergen.